Wydarzenia

Dzień Otwarty 2016

Po raz trzeci został zorganizowany Dzień Otwarty Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku. Mieliśmy przyjemność gościć pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rangórach, Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Kamiennika Wielkiego, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku, a także mieszkańców Tolkmicka i okolic, którzy skorzystali z zaproszenia.

Spotkanie to miało na celu przybliżenie społeczności lokalnej zasad funkcjonowania placówki, warunków i atmosfery panującej w DPS. Chcieliśmy stworzyć możliwość do integracji mieszkańców DPS w Tolkmicku z podopiecznymi innych placówek, a także społecznością lokalną. Goście skorzystali z wielu atrakcji. Na terenie Domu rozstawione były stoiska:

– pracowników socjalnych z Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku

– punkt pielęgniarsko – opiekuńczy.

Pracownicy ci chętnie udzielali informacji osobom zainteresowanym. Podczas „Dnia Otwartego” istniała możliwość zakupu rękodzieła wykonanego przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Tolkmicku i w Kamienniku Wielkim.

Osoby zainteresowane zwiedzały placówkę w obecności organizatorów.

„Dzień Otwarty” odbył się przy wsparciu sponsorów:

– Apteka Dom Leków Elbląg

– Paul Hartmann Pabianice,

– IGLOTEX Skórcz,

– MiB Elbląg,

– Fima Handlowo – Produkcyjna „Mar-ko” Elbląg,

– Masarnictwo „Sinko” Dzierzgoń.

Dzięki temu mile spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku z kawą oraz przepyszną grochówką przygotowaną przez kucharki naszego Domu. Nie zabrakło zimnych napojów i lodów dla wszystkich uczestników spotkania.

Mamy nadzieję, że „Dzień Otwarty” poszerzył wiedzę na temat możliwości zamieszkania w placówce, pozwolił zmniejszyć lęk i niepewność, która często towarzyszy osobom podejmującym decyzje o zamieszkaniu w Domu Pomocy Społecznej.

GALERA ZDJĘĆ